• .info uzantılı alan adları için genel bilgiler aşağıdaki gibidir.
  Alan Adı Uzantısı Yeni Kayıt Yenileme Transfer
  .info 2,99$ / Yıl 10,25$ / Yıl 10,25$ / Yıl
  .info Alan adları için Yaşam Periyodu
  Alan Adı Müsait : : Alan adı müsait durumdadır. natro® üzerinden, 1 Yıllık 2,99$ tutar ile kayıt edebilirsiniz.
  Alan Adı Aktif [Active] : 1 - 10 Yıl Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
  Alan Adı Askıda [On Hold Period] : 40 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
  Alan Adı Rehinde [Redemption Period] : 30 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve 10,25$ / 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
  Alan Adı Silinecek [Pending Delete Period] : 5 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

  Uyarı !! ; Bazı uluslararası firmalar ,daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.

  Alan Adı Yeniden Müsait : Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
 • Açıklama : "Information","bilgi" anlamına gelen üst seviye ve çok tercih edilen alan adı uzantılarından birisidir.
  Kullanım Alanı : Herkez tarafından tercih edilen ve kullanılan alan adı uzantısıdır.Şirketlerin yada kişilerin bir konu hakkında bilgilendirmek için oluşturdukları web sitelerinde tercih edilir.
  Kısıtlamalar : Yok
  Kayıt Koşulu :
  Kayıt için Şartlar : 1-10 Yıl arası yeni .info alan adı kaydı yapabilirsiniz.
  Whois Server : whois.afilias.net
  Transfer : ".info " uzantılı alan adları transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.
  Transferin başlatılabilmesi için "Authorisation Code" şeklinde tanımlanan onay kodu gerekmektedir.Bu kod önceki kayıt yapılan firmadan temin edilir.-Transfer başlatıldıktan sonra kayıtlı yönetici email adresine onay iletisi gönderilir.Bu iletinin 7 gün içerisinde onaylanması gerekmektedir.
  IDN Desteği : Alan adı için Türkçe IDN desteği mevcut değildir.
  Karakterler : Alan adının uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
  Cezalı Yenileme : .info alan adları için talep edilen cezalı kurtarma bedeli 100 $ + 1 yıllık yenileme bedeli 10,25$ şeklindedir.