• .k12tr uzantılı alan adları için genel bilgiler aşağıdaki gibidir.
  Alan Adı Uzantısı Yeni Kayıt Yenileme Transfer
  .k12.tr 4,99$ / Yıl 4,99$ / Yıl 4,99$ / Yıl
  .k12tr Alan adları için Yaşam Periyodu
  Alan Adı Müsait : : Alan adı müsait durumdadır. natro® üzerinden, 1 Yıllık 4,99$ tutar ile kayıt edebilirsiniz.
  Alan Adı Aktif [Active] : 1 - 5 Yıl Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
  Alan Adı Askıda [On Hold Period] : 0 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
  Alan Adı Rehinde [Redemption Period] : 0 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 0 $ ceza bedelinin ve 4,99$ / 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
  Alan Adı Silinecek [Pending Delete Period] : 90 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

  Uyarı !! ; Bazı uluslararası firmalar ,daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.

  Alan Adı Yeniden Müsait : Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
 • Açıklama : T.C. MEB’ce onaylanmış okul öncesi eğitim veren kurumlar, ilköğretim, lise ve dengi okullar için alt alan adı.
  Kullanım Alanı : “.k12.tr” alt alan adı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylanmış okul öncesi eğitim veren kreş, anaokulu, ilköğretim, lise ve dengi öğretim kurumlarının kullanımı için açılmış bir alt (ikinci düzey) alan adıdır.
  Kısıtlamalar : alan adı talebinde bulunan kuruluş devlet okulu ise, anaokulu, ilköğretim, lise ve dengi okulların müdürlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde makamca imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin, alan adı talebinde bulunan kuruluş özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Kurum Açma İzin Belgesi ile ilgili belediyeye başvurularak temin edilen İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı'nın, alan adı talebinde bulunan okul öncesi eğitim veren bir kreş ise, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan veya Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan alınmış Açılış İzin Belgeleri'nin “.tr” Alan Adı Yönetimi’ne gönderilmesi gerekmektedir.
  Kayıt Koşulu : Operatör Onaylı Hizmetler.
      - Alan adı kayıt.
      - Kayıt Bilgilerini Güncelleme.
      - Dns Sunucu Değişikliği.
      - Alan Adı Uzatma.
      -Url Yönlendirme.
      -Name Server Registration.
  Kayıt için Şartlar : 1-5 Yıl arası yeni .k12tr alan adı kaydı yapabilirsiniz.
  Whois Server : whois.nic.tr
  Transfer : .tr uzantılı alan adları için transfer siparişi kabul edilmektedir.Bu işlem için "ilişkilendirme formunun" doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

  IDN Desteği : Alan adı için Türkçe IDN desteği mevcut değildir.
  Karakterler : Alan adının uzunluğu; en az 2, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
  Cezalı Yenileme : .k12tr uzantılı alan adları için restore işlemi yapılmamaktadır (daha fazla bilgi için destek@natro.com adresine başvurunuz)