• .travel uzantılı alan adları için genel bilgiler aşağıdaki gibidir.
  Alan Adı Uzantısı Yeni Kayıt Yenileme Transfer
  .travel 120$ / Yıl 120$ / Yıl 120$ / Yıl
  .travel Alan adları için Yaşam Periyodu
  Alan Adı Müsait : : Alan adı müsait durumdadır. natro® üzerinden, 1 Yıllık 120$ tutar ile kayıt edebilirsiniz.
  Alan Adı Aktif [Active] : 1 - 1 Yıl Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
  Alan Adı Askıda [On Hold Period] : 35 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
  Alan Adı Rehinde [Redemption Period] : 30 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 150 $ ceza bedelinin ve 120$ / 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
  Alan Adı Silinecek [Pending Delete Period] : 5 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

  Uyarı !! ; Bazı uluslararası firmalar ,daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.

  Alan Adı Yeniden Müsait : Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
 • Açıklama : Turizm ve Seyahat endüstrisi için tahsis edilmiş alan adı uzantısıdır.
  Kullanım Alanı : Turizm ve Seyahat acentaları tarafından tercih edilip kullanılmaktadır.
  Kısıtlamalar : Lütfen aşağıdaki orjinal kaynaktan alınan detayları dikkate alınız ;
  :In order to register .TRAVEL domains the registrant has to provide a UIN "Unique Identification Number". The UIN can be provided to the registrant through an Association Authentification Partner (further information can be found at http://www.travel.travel/index.php/authenticate-register/).Please note, that a .TRAVEL domain has to be used for a website displaying travel content relevant to the domain name, or in such other manner (such as email) that the Registry may approve after review within 60 days upon registration. If it is not the registry may revoke the registration of the domain.
  Kayıt Koşulu :
  Kayıt için Şartlar : Sadece 1 Yıllık kayıt yapabilirsiniz.
  Whois Server : whois.nic.travel
  Transfer : Bu alan adları için sistemimize transfer yapılamamaktadır.
  IDN Desteği : Alan adı için Türkçe IDN desteği mevcut değildir.
  Karakterler : Alan adının uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
  Cezalı Yenileme : .travel alan adları için talep edilen cezalı kurtarma bedeli 150 $ + 1 yıllık yenileme bedeli 120$ şeklindedir.